Okolí

Místní obchody: nakupování a nákupy v Essen

Zjistěte sortiment, otevírací dobu a další informace od místních prodejců a obchodů 18457 v Essen.

Nakupování v Essenu: stálá adresa v Porúří od roku 1951

Od roku 1951 vidí každý, kdo opouští essenské hlavní nádraží, na střeše protějšího hotelu nápis "Shopping City Essen". Díky tradici a inovacím se porúrské metropoli Essenu daří již téměř 70 let prosazovat jako mnohostranná nákupní čtvrť na severozápadě. Co však dělá Essen tak okouzlujícím nákupním městem? A jaké nákupní zajímavosti pro vás Essen připravil?

Nakupování v Essenu: V centru s krátkými vzdálenostmi

Tam, kde již v 50. letech minulého století lemovaly nákupní ulice specializované obchody, se dodnes nacházejí tradiční, majiteli řízené obchody, které zvou k prohlídce a procházce. Zejména podél ulic Kettwiger Strasse a Rüttenscheider Strasse, které se v Essenu lidově říká "Rü", se nacházejí dlouholeté obchodní domy a specializované obchody, které nabízejí dostatek rozmanitosti a ten nejlepší zákaznický servis. Samozřejmě zde najdete i četné obchodní řetězce velkých mezinárodních řetězců. Vyplatí se však podívat i do přilehlých uliček, kde si zřídil krámek nejeden malý specializovaný obchod.

Nákupní centra v Essenu: nakupování za každého počasí

Nákupní město Essen dostojí své pověsti, zejména na náměstí Limbecker Platz, kde se nachází nákupní centrum Limbecker Platz otevřené v roce 2009, které patří k největším v Německu. Celkem se zde usídlilo 200 obchodů, řetězců a restaurací, které v bezprostřední blízkosti essenského hlavního nádraží poskytují atraktivní směsici odvětví. Na druhé straně stylová Theaterpassage s mnoha luxusními butiky ve vysokém cenovém segmentu si v Essenu vydobyla pověst noblesní adresy. Naopak v Allee-Center v Altenessenu je zhruba 80 obchodů spíše odpočinkových.

Procházka stranou od nákupních davů

Nakupovat v Essenu lze i bez shonu a front, například v okolí náměstí Isenbergplatz v Südviertelu. Zejména mladí designéři a kreativní umělci si zde vytvořili svá útočiště a svými malými ateliéry, dílnami a butiky zvou k nákupům mimo davy. Barokní staré město Kettwig zase vyzařuje maloměstskou atmosféru, kde najdete malé, jemné obchůdky.

Chybí tu něco?

Máte firmu na Essen? Zadejte ji zdarma v několika krocích.


Zaregistrujte se nyní!

© 2023, Wogibtswas / Locabee. Všechny názvy značek a ochranné známky jsou vlastnictvím příslušných vlastníků. Veškeré informace jsou bez záruky. Stav 09.12.2023 12:11:46

UP

Vyberte si zemi a jazyk

This page also exists in your language! english english | Close x