Okolí

Místní obchody: nakupování a nákupy v Lipsko

Zjistěte sortiment, otevírací dobu a další informace od místních prodejců a obchodů 8304 v Lipsko.

Nakupování v Lipsku: hlavní město pasáže v Evropě

Lipsko je s téměř 550 000 obyvateli jedním z největších nákupních měst ve východním Německu. Nákupní krajina tohoto renesančního města se vyznačuje nejen moderními nákupními centry, ale kromě malebných bleších trhů a voňavých týdenních trhů zde můžete objevit i něco velmi zvláštního: Svět lipských arkád!

Nakupování v lipském Passagenstadtu

Pohled do průvodce nákupy v Lipsku okamžitě ukáže: v tomto městě je nakupování bez ohledu na počasí samozřejmostí. Lipsko po staletí využívalo své husté zástavby k tomu, aby na dvorcích, mezi komplexy budov a v pasážích vznikaly malé, ale pěkné pasáže, které nabízejí prostor pro nakupování, noční život, umění a mnoho dalšího. Co takhle navštívit například legendární Mädlerovu pasáž? Letmá návštěva Staré radnice? Procházka po Städtisches Kaufhaus? Nebo zajížďka do Jägerhofu, Strohsacké pasáže, Hansahausu či Kretschmanns Hofu? Nákupní centra v Lipsku jsou naopak poněkud větší.

Nákupní centra v Lipsku

Noblesní a stylová, tak se prezentuje Marktgalerie, která přímo sousedí s tržnicí a v níž se nacházejí elegantní specializované obchody. Díky promenádám na lipském hlavním nádraží nabízí univerzitní město další působivou příležitost k nákupům bez ohledu na počasí. K tomuto účelu je k dispozici více než 140 obchodů. Moderní nákupní ráj Höfe am Brühl se 130 obchody úspěšně navazuje na historický model "plechovky" z roku 1968 a přesvědčuje také atraktivním mixem sektorů. Největším nákupním centrem v oblasti Lipska je však Paunsdorf-Cneter, který má 100 obchodů na celkem 70 000 m2 prodejní plochy.

Nakupování v centru Lipska

Neumarkt s kotevními obchody Galeria Kaufhof a Karstadt Kaufhaus vás okamžitě upoutá. V bezprostřední blízkosti se usadily další obchodní řetězce a mezinárodní maloobchodní sítě. Grimmaische Straße je nejoblíbenější a nejpestřejší nákupní ulicí v Lipsku - alespoň pod širým nebem.

Chybí tu něco?

Máte firmu na Lipsko? Zadejte ji zdarma v několika krocích.


Zaregistrujte se nyní!

© 2023, Wogibtswas / Locabee. Všechny názvy značek a ochranné známky jsou vlastnictvím příslušných vlastníků. Veškeré informace jsou bez záruky. Stav 09.12.2023 12:35:30

UP

Vyberte si zemi a jazyk

This page also exists in your language! english english | Close x